Jak Wygląda Szkoła Pana Kleksa?

Akademia mieściła się na samym końcu ulicy Czekoladowej i zajmowała duży trzypiętrowy gmach, zbudowany z kolorowych cegiełek. Na trzecim piętrze przechowywane były tajemnicze i nikomu nie znane sekrety pana Kleksa. Nikt nie miał prawa tam wchodzić.
W szkole pana Kleksa nie ma stopni – największym wyróżnieniem jest otrzymanie jednego z piegów, zaś karą noszenie żółtego krawata w grochy. Chłopcy uczą się tam poprzez zabawę i śmiech, np. na lekcji geografii grają w piłkę. Mają jednak określony tryb dziennych zajęć (wstają o piątej rano!), a także każdy ma przydzielone konkretne obowiązki.

Jak Akademia Pana Kleksa wygląda w środku?

Zajmuje duży trzypiętrowy gmach z czerwonej cegły otoczony wysokim murem, w którym co kawałek znajdują się drzwi prowadzące do jakiejś bajki – za niektórymi znajdują się baśnie pana Andersena, za innymi bajki panów Grimm, a dalej jeszcze inne opowieści dla dzieci.

Jak wygląda lekcja Kleksografii w Akademii Pana Kleksa?

Na lekcji kleksografii uczyli się obchodzenia z atramentem. Nauka polegała na robieniu dużych kleksów na arkuszu papieru, który następnie składano na połowę i odczytywano różne historie z powstałych w ten sposób obrazków.

You might be interested:  Za Co Nauczyciel Nie Może Stawiać Jedynki?

Co znajdowało się na parterze w Akademii Pana Kleksa?

Na parterze mieszczą się sale szkolne, na pierwszym piętrze są sypialnie oraz jadalnia, na drugim mieszka pan Kleks i uczony szpak Mateusz, a na trzecim pan Kleks przechowuje swoje sekrety, do których dostęp ma tylko on, ponieważ schody doprowadzone są tylko do drugiego piętra, i do których dostaje się przez komin.

Dlaczego nauka w Akademii Pana Kleksa była tak atrakcyjna dla uczniów?

Może dlatego że uczyli się w sposób inny niż w normalnych szkołach. Sam fakt iż nauczyciel jest bardzo ekscentryczny był dla nich ciekawy. Codziennie mieli nowe przeżycia. Nawet w tej szkole był książę zmieniony w ptaka czyli przyjaciel Pana Kleksa.

Jak wyglądał Adaś Niezgódka z Akademii pana Kleksa?

Adaś ma rude włosy i na co dzień ubiera się podobnie jak jego koledzy – w szkolny mundurek, składający się z białych, długich spodni, granatowej koszuli, granatowych pończoch i białych trzewików. Przebywa w Akademii zaledwie sześć miesięcy i umie mniej niż pozostali uczniowie.

Jaka jest Akademia Pana Kleksa?

Akademia Pana Kleksa była niezwykła. Miała wiele pokoi i jedno piętro, do którego mógł dostać się jedynie Pan Kleks. Obtaczał ją wielki mur, w którym były przejścia do innych bajek. Chłopcy z Panem Kleksem bawili się na podwórku w koło akademii przy stawie.

Jakie były lekcje w Akademii Pana Kleksa?

Jakie lekcje odbywały się w akademii pana kleksa

 • Po lekcji kleksografii chłopcy uczyli się przędzenia liter.
 • Po lekcji przędzenia liter chłopcy udali się do szpitala chorych sprzętów, gdzie mieli nauczyć się leczenia zniszczonych przedmiotów.
 • Co to jest lekcja Kleksografii?

  Na czym polega taka lekcja? To proste! „Kleksografia polega na tym, że na arkuszu papieru robi się kilka dużych kleksów, po czym arkusz składa się na pół i kleksy rozmazują się po papierze, przybierając kształty rozmaitych figur, zwierząt i postaci.

  You might be interested:  Do Kiedy Nauczyciel Musi Wystawic Zagrozenie?

  Która lekcja w Akademii Pana Kleksa podobała Ci się najbardziej?

  Uczniowie na swoim podwórku mieli boisko. Tam zawsze grali globusem. Lekcja polegała na tym że uczniowie kopali globus nogą i musieli powiedzieć jaką krainę, kontynent lub państwo wylosowali czubkiem buta. Wszystkim uczniom akademi bardzo podobała się ta lekcja bo wszyscy lubili piłkę nożną.

  Co jedli na śniadanie w Akademii pana Kleksa?

  Był akurat ranek, więc chłopcy jedli śniadanie, które przyrządził profesor. Ja też zjadłam ten wspaniały posiłek. Nie mogłam w to uwierzyć, lecz była to jajecznica ugotowana z pięciu żółtych szkiełek i całej tubki czerwonej farby.

  Jakie są sekrety pana Kleksa?

  Przede wszystkim miał on powiększającą pompkę dzięki której mógł regulować sobie wzrost. Miał też kieszenie bez dna. Mógł w nich chować naprawdę wszystko. Posiadał też lusterka które odzwierciedlały sny jego uczniów.

  Czy był telefon w Akademii pana Kleksa?

  Czy w akademii pana kleksa był telefon? Nie, nie było. W jaki sposób Mateusz znalazł sie w Akademii? Mateusz znalazł się w akademi kiedy Pan Kleks go kupił na jarmaku.

  Czego uczy Pan Kleks swoich uczniów?

  Pan Kleks bardzo kocha i dba o swoich uczniów. Jest on jedynym, ale za to bardzo wybitnym, nauczycielem w Akademii. Swoich uczniów uczy niezwykłych przedmiotów takich jak kleksografia czy przędzenie

  Jak Pan Kleks uczył swoich uczniów?

  Odpowiedź Pan Kleks cieszył uczniów pokazując im różne nowe zabawy, tworząc jedzenie z kolorów. Pan Kleks uczył życia poprzez zabawę czyli grali np narysowanym globusem w piłkę.

  Dlaczego warto było poznać pana Kleksa?

  Odpowiedź Warto go poznać, bo była to bradzo interesujaca postac. mial on bardzo ciekawe pomysly a czasami zaskakujace. potrafil wymyslic wyjscie z jakiegos problemu.

  Author: Alicja Adamska

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.