Ile Wypożyczonych Książek Może Mieć Student I Roku Uwm?

Limity wypożyczeń: studenci – maksymalnie 10 tytułów książek, łącznie z Wypożyczalni Głównej i Kolekcji Dydaktycznej (pod uwagę brana jest liczba tytułów a nie tomów); studenci ostatniego roku studiów lub studiujący na dwóch kierunkach – 20 tytułów; pracownicy i doktoranci UWM – 20 tytułów; inne uprawnione osoby (np.

Czy studiując na dwóch kierunkach można mieć zwiększony limit wypożyczeń?

Tak, studiujący na dwóch kierunkach mogą wypożyczać do 20 tytułów książek na 14, 30 lub 150 dni. Czy pisząc pracę dyplomową mogę mieć zwiększony limit wypożyczanych książek?

Czy pisząc pracę dyplomową można mieć zwiększony limit wypożyczeń?

Czy pisząc pracę dyplomową mogę mieć zwiększony limit wypożyczanych książek? Tak.

Gdzie należy odbierać zamówione książki UWM?

Książki i czasopisma zlokalizowane w Magazynie należy zamówić komputerowo. Książki wypożyczane są na 14 lub 30 dni, natomiast z czasopism korzystamy na terenie Biblioteki. Zamówione książki należy odebrać w Wypożyczalni Głównej, natomiast czasopisma w Oddziale Informacji Naukowej i Czytelni Czasopism.

You might be interested:  Ile Zarabia Nauczyciel Bibliotekarz?

Gdzie można zwrócić wypożyczone książki UWM?

Zwrot książek

 • WRZUTNIA mieści się z lewej strony budynku, przy wejściu do Biblioteki (na wprost przystanku autobusowego).
 • Zasady korzystania z wrzutni w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM.
 • Wrzutnia służy do zwrotu wypożyczonych książek bez konieczności wizyty w Bibliotece.
 • Ile książek może wypozyczyc student?

  Czytelnik w zależności od swojej kategorii może wypożyczyć:

  Kategoria czytelnika Maksymalna ilość książek Ilość miesięcznych prolongat
  Pracownik UP 30 10
  Emerytowany pracownik UP 10 10
  Student UP1 10 12
  Student studiujący na 2 kierunkach w UP 15 12

  Ile maksymalnie książek może wypożyczyć student?

  Studenci III roku studiów pierwszego stopnia, I i II roku studiów drugiego stopnia, IV i V roku studiów 5-letnich oraz doktoranci UR mogą wypożyczyć 30 książek na okres 13 tygodni. Studenci studiujący jednocześnie na dwóch kierunkach studiów mogą wypożyczyć 40 książek na okres 13 tygodni.

  Ile książek można wypozyczyc UMCS?

  Liczba jednoczesnych, dziennych zamówień na koncie czytelnika jest ograniczona do: 3 egzemplarzy – studenci UMCS i pracownicy innych instytucji; 6 egzemplarzy – studenci studiów zaocznych i podyplomowych UMCS ; 10 egzemplarzy – pracownicy uczelni i doktoranci UMCS.

  Ile razy można samodzielnie prolongować wypożyczone książki?

  Czytelnik może trzykrotnie prolongować wypożyczoną książkę, jeżeli nie została dokonana jej rezerwacja, najpóźniej w dniu upływu terminu zwrotu.

  Ile razy można prolongować książki?

  Czytelnik może prolongować książki samodzielnie nie więcej niż dwa razy (zgodnie z regulaminem bibliotecznym łączny okres wypożyczenia nie powinien przekroczyć trzech miesięcy). Aby dokonać prolongaty należy zalogować się na swoim koncie w katalogu bibliotecznym i otworzyć zakładkę „Wypożyczenia”.

  W jakiej zakładce katalogowej znajdziesz sygnaturę egzemplarza?

  zamawiając czasopismo w Czytelni należy zanotować: tytuł, rok i numer (podany na rekordzie artykułu) oraz sygnaturę czasopisma (w zakładce ‘egzemplarze’).

  You might be interested:  Ile Procent To Jaka Ocena Szkoła Podstawowa?

  Jaki numer karty należy wpisać przy zamawianiu książek do Czytelni?

  Aby zamówić książki, czasopisma lub mikrofilmy do korzystania na miejscu w czytelniach należy: W polu Nr karty poprzedzić numer swojego konta czytelnika cyfrą 3. Wprowadza się wówczas ciąg znaków, np. 30900, oraz sześcioznakowy numer własnego albumu.

  Czy w bibliotece jest możliwość zamówienia skanów materiałów bibliotecznych UWM?

  Biblioteka Uniwersytecka UWM w Olsztynie umożliwia zamawianie elektronicznych kopii fragmentów książek lub czasopism w formie skanu. Aby zamówić skany wyszukaj i zamów ją za pośrednictwem multiwyszukiwarki Primo, dostępnej na stronie internetowej Biblioteki.

  Czy z bazy książek elektronicznych IBUK Libra można korzystać w domu?

  Dzięki naszej bibliotece wszyscy Czytelnicy mają dostęp do wybranych publikacji na platformie IBUK Libra. Z wybranych zasobów możecie korzystać 24/7 z dowolnego miejsca, na komputerze laptopie, tablecie lub smartfonie! Zapraszamy do naszej biblioteki po więcej informacji.

  Czy czasopisma można wypożyczać do domu?

  7. W przypadku nie przestrzegania terminu zwrotów wypożyczonych czasopism, dyżurny Czytelni może odmówić wypożyczenia czasopism poza teren Czytelni. Maksymalnie do domu można wypożyczyć jednorazowo do 2 czasopism. Nie wypożycza się czasopism z poprzedniego roku kalendarzowego.

  Czy biblioteka umożliwia dostęp do książek elektronicznych UWM?

  Czytelnicy mają możliwość czytania e-książek na takich urządzeniach jak: tablety, smartfony, komputery i e-czytniki. Książki posiadają wirtualnego lektora (TTS). Książki cyfrowe są dostępne w formatach, które są wygodne dla osób z niepełnosprawnościami oraz dysfunkcjami.

  Author: Alicja Adamska

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.