Gdzie Znajdowała Się Szkoła Pana Kleksa?

Akademia mieściła się na samym końcu ulicy Czekoladowej i zajmowała duży trzypiętrowy gmach, zbudowany z kolorowych cegiełek. Na trzecim piętrze przechowywane były tajemnicze i nikomu nie znane sekrety pana Kleksa. Nikt nie miał prawa tam wchodzić.
Akademia pana Kleksa znajdowała się na samym końcu ulicy Czekoladowej i zajmowała duży trzypiętrowy gmach, zbudowany z kolorowych cegiełek. Najbardziej niezwykłym miejscem było trzecie piętro, gdzie były przechowywane tajemnicze i nikomu nieznane sekrety pana Kleksa. Nikt nie ma prawa tam wchodzić, nie można było tak wejść schodami.

Gdzie znajdowała się Akademia Pana Kleksa?

Akademia mieści się przy końcu ulicy Czekoladowej, zajmuje duży trzypiętrowy gmach, zbudowany z kolorowych cegiełek. Na najwyższym piętrze pan Kleks przechowuje swoje sekrety. Nikt nie może tam wejść, ponieważ schody kończą się na drugim piętrze. Sam profesor dostaje się tam przez komin.

Jaka jest szkoła Pana Kleksa?

Akademia Pana Kleksa była niezwykła. Miała wiele pokoi i jedno piętro, do którego mógł dostać się jedynie Pan Kleks. Obtaczał ją wielki mur, w którym były przejścia do innych bajek. Chłopcy z Panem Kleksem bawili się na podwórku w koło akademii przy stawie.

You might be interested:  Ile Wolnego Ma Nauczyciel?

Co znajdowało się na drugim piętrze w Akademii Pana Kleksa?

Na parterze mieszczą się sale szkolne, na pierwszym piętrze są sypialnie oraz jadalnia, na drugim mieszka pan Kleks i uczony szpak Mateusz, a na trzecim pan Kleks przechowuje swoje sekrety, do których dostęp ma tylko on, ponieważ schody doprowadzone są tylko do drugiego piętra, i do których dostaje się przez komin.

Gdzie i kiedy rozgrywa się akcja Akademii Pana Kleksa?

Czas i miejsce akcji

Akcja powieści toczy się prawdopodobnie w czasach współczesnych autorowi tekstu (lata 50. i 60. XX wieku) i obejmuje okres półrocznego pobytu głównego bohatera (Adasia Niezgódki) w szkole Pana Kleksa. Główne miejsce akcji to tytułowa Akademia mieszcząca się na ulicy Czekoladowej.

Co się stało z Akademia pana Kleksa?

Rozwścieczony Filip zniszczył całą Akademię. Pan Kleks stał się guzikiem z czapki doktora Paj-Chi-Wo. Szpak Mateusz mógł wrócić do ludzkiej postaci. Nie był jednak królwiczem, jak wcześniej utrzymywał, lecz autorem tej książki, w której wszystko jest możliwe, fantastyczny świat nie ma żadnych granic.

Jakie są miejsca realne w Akademii Pana Kleksa?

Mieszczą się tam na parterze sale lekcyjne, sypialnia i jadalnia chłopców, mieszkanie pana Kleksa i Mateusza, a także niedostępne sekrety pana Kleksa. Akademia otoczona jest murem, który z zewnątrz wygląda jak zwykły mur, natomiast wewnątrz znajdują się w nim bramki do wielu bajek (nikt nie wie ile ich jest).

Czy Akademia Pana Kleksa to lektura?

Na swoim koncie miał także liczne teksty satyryczne dla dorosłych, a także tłumaczenia utworów z literatury rosyjskiej. Super książka. Akademię Pana Kleksa cyztaam jako lektur w cywartej klasie.

Jak wyglądał budynek w Akademii Pana Kleksa?

Budynek akademii Pana Kleksa był z czerwonej cegły o trzech piętrach. Otoczony wysokim murem. Na parterze mieściły się pracownie,sale szkolne. Pierwsze piętro to internat dla chłopców -sypialnia, łazienki,kuchnia,jadalnia.

You might be interested:  Jakie Dokumenty Nauczyciel?

Czy Akademia Pana Kleksa to jest baśń?

Ta książka ma wiele cech baśni. Występują w niej postacie fantastyczne: Ambroży Kleks, szpak Mateusz, osoby z innych baśni, ożywiona lalka. Dzieją się wydarzenia fantastyczne, np.: uczniowie składają wizyty w innych baśniach, kolorowe szkiełka i farby zamieniają się w potrawy, oko pana Kleksa leci na Księżyc.

Ile pięter znajdowało się w budynku Akademii pana Kleksa?

Akademia Pana Kleksa mieściła się w trzypiętrowym budynku. Na najwyższym piętrze Pan Kleks przechowywał swoje sekrety.

Co było wewnątrz muru w Akademii pana Kleksa?

Zajmuje duży trzypiętrowy gmach z czerwonej cegły otoczony wysokim murem, w którym co kawałek znajdują się drzwi prowadzące do jakiejś bajki – za niektórymi znajdują się baśnie pana Andersena, za innymi bajki panów Grimm, a dalej jeszcze inne opowieści dla dzieci.

Czy był telefon w Akademii pana Kleksa?

Czy w akademii pana kleksa był telefon? Nie, nie było. W jaki sposób Mateusz znalazł sie w Akademii? Mateusz znalazł się w akademi kiedy Pan Kleks go kupił na jarmaku.

Jakie były magiczne przedmioty w Akademii pana Kleksa?

W pudełkach o lekturze ‘Akademia pana Kleksa’ znalazły się: okulary pana Kleksa, pompka powiększająca, balony, farby, szkiełka, eliksiry, którymi pan Kleks malował obiady, globusy do nauki geografii, lusterka senne, pigułki na porost włosów, podobizny bohaterów, a nawet uszyty z materiału szpak Mateusz.

W jaki sposób Pan Kleks nagradza wyróżniających się uczniów?

Pilni uczniowie byli nagradzani w szczególny sposób. Pan Kleks zdejmował wówczas ze swego nosa piega i przyklejał ją na twarzy chłopca, który szczególnie wyróżnił się w nauce. Adaś, który przebywał w Akademii od kilku tygodni, nie został w ten sposób wyróżniony i z zazdrością spoglądał na piegi swych kolegów.

Author: Alicja Adamska

Leave a Reply

Your email address will not be published.