Uniwersytet Warszawski Prawo Ile Punktów?

Jaki był w ubiegłym roku próg procentowy z algorytmu maturalnego, aby zostać przyjętym na kierunek Prawo na UW? Próg procentowy w ubiegłym roku na studia stacjonarne na kierunku Prawo wyniósł 73,26. W przypadku studiów niestacjonarnych próg kwalifikacji wynosi 30 pkt.
Maksymalnie można uzyskać 200 punktów, w tym: 100 punktów z egzaminu ósmoklasisty, 100 punktów za oceny oraz dodatkowe osiągnięcia wpisane na świadectwo.

Ile trzeba mieć punktów żeby dostać się na Uniwersytet Warszawski?

Liczba uzyskanych punktów kwalifikacji:

Próg kwalifikacji: 56,40 pkt. Przekroczyłeś próg kwalifikacji! Pamiętaj, że nadal możesz się nie dostać.

Ile osób na 1 miejsce na prawo?

Liczba kandydatów na jedno miejsce na studia stacjonarne jednolite magisterskie na kierunku PRAWO w roku akademickim 2019/2020 wyniosła 2,95, a w 2020/2021 – 3,7.

Ile trwa prawo na UW?

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytet Warszawski

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi magisterskie pięcioletnie niestacjonarne (płatne) studia na kierunku prawo. Warunkiem przyjęcia na studia niestacjonarne jest zdany egzamin maturalny.

Co zdawać na maturze na prawo UW?

Kandydaci na Uniwersytet Warszawski muszą wykazać się pięcioma przedmiotami, są to język polski, język obcy, matematyka oraz dwa przedmioty wybrane spośród: inny język obcy, biologia, chemia, filozofia, fizyka/ fizyka i astronomia, geografia, historia, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, wiedza o

You might be interested:  Kto Utworzył Uniwersytet Jagielloński?

Ile trzeba mieć punktów żeby dostać się na Uniwersytet Jagielloński?

Rektor ustalił, że minimalna liczba punktów wymagana do przyjęcia na te studia to 40 punktów.

Jakie trzeba mieć wyniki żeby dostac się na studia?

Zależy to od poziomu wyników maturalnych chętnych na konkretny kierunek w danym roku.”. Rekrutacja na studia nadal trwa, więc każda osoba, która zdała maturę na minimum 30 procent może zostać jej studentem.

Ile osób na jedno miejsce informatyka?

informatyka stosowana w języku polskim – 9 osób na jedno miejsce, informatyka algorytmiczna – 7 osób na jedno miejsce, automatyka i robotyka – 5 osób na jedno miejsce, cyberbezpieczeństwo – 5 osób na jedno miejsce.

Ile osób na jedno miejsce uwr?

Na jedno przygotowane przez Uniwersytet miejsce przypada prawie 33. kandydatów. Na 9. innych kierunków statystyka pokazuje, że jest ponad 10.

Ile osób na miejsce informatyka?

Informatyka numerem jeden

Przykładowo na informatykę stosowaną było ponad 10 kandydatów na jedno miejsce, na cyberbezpieczeństwo – 7,31, na inżynierię i analizę danych – 6,58, a na informatykę i ekonometrię – 5,46.

Ile miejsc na prawo 2021?

W roku akademickim 2021/2022 limit miejsc na kierunku prawo na studia stacjonarne wynosi 500 osób, na studia niestacjonarne 500 osób.

Czy warto studiować prawo zaocznie?

Temat: Czy warto studiować prawo zaocznie? Polecam studiowanie zaoczne świetnie można połączyć wiedze teoretyczną z praktyką zawodową. Więcej powiem pracując międzyczasie zdobywasz doświeadczenie o ile pracujesz w dziedzienie, którą studiujesz.

Co napisać na maturze na prawo?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku prawo:

 • język polski.
 • historia,
 • geografia,
 • matematyka.
 • język obcy,
 • język łaciński i wiedza o kulturze antycznej,
 • WOS,
 • geografia.
 • Jakie przedmioty zdawać na maturze?

  Zwycięzcą matury 2020 jest język angielski.

  You might be interested:  Co Zrobić Gdy Nauczyciel Niesprawiedliwie Ocenia?

  Aż 154,9 tys. osób, czyli 57,5% wszystkich maturzystów wybrało ten przedmiot na poziomie rozszerzonym. Dlaczego? Na większości kierunków rozszerzenie z języka obcego ma lepszy przelicznik niż matura na poziomie podstawowym.

  Jakie przedmioty trzeba zdawać na prawo?

  Zdawać powinno się także dwa wybrane przedmioty na poziomie rozszerzonym. Do wyboru są: historia, wos, geografia, język łaciński i kultura antyczna i filozofia. Przedmiotom przypisane są także odpowiednie wagi: język polski – 15%, matematyka – 5%, język obcy – 10%, przedmioty do wyboru – 35%.

  Author: Alicja Adamska

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.