Jaki Uniwersytet Znajduje Się W Toruniu I Kiedy Powstał?

Powstanie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Dekret Rady Ministrów z dnia 24 sierpnia 1945 r. o utworzeniu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, zatwierdzony przez Prezydium Krajowej Rady Narodowej w dniu 11 września, zamykał prawie 550-letnie starania o szkołę wyższą na ziemiach pomorskich.

Jaki jest Uniwersytet w Toruniu?

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Ile jest studentów w Toruniu?

Na UMK studiuje 17 468 studentów – obywateli polskich (z czego w kampusie toruńskim – 12 838, w kampusie bydgoskim – 4 630): 5426 studentów na studiach jednolitych magisterskich (z czego w kampusie toruńskim – 2727, w kampusie bydgoskim – 2699);

Czy UMK to dobra uczelnia?

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu wypadł najlepiej wśród uczelni z Kujawsko-Pomorskiego. W rankingu uczelni akademickich UMK znalazł się na 17. miejscu w kraju (w 2020 r. – miejsce 15.)

Co można studiować w Toruniu?

Najpopularniejsze kierunki studiów w Toruniu na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich według ogólnej liczby zgłoszeń kandydatów to: kierunek lekarski CM UMK (3479), prawo UMK (957), psychologia UMK (894), weterynaria UMK (634), filologia angielska UMK (563), fizjoterapia CM UMK

Czy trudno się dostać na UMK?

Na 70 miejsc aplikowało 107 osób. W sumie spośród ponad 100 kierunków dostępnych na UMK na 41 z nich było więcej chętnych niż miejsc. Oznacza to, że zakwalifikowane zostały wyłącznie te osoby, których wynik rekrutacyjny był nie mniejszy niż podany próg punktowy.

You might be interested:  Uniwersytet Ekonomiczny Do Kiedy Rekrutacja?

Jaki uniwersytet znajduje się w Katowicach?

Uniwersytet Śląski w Katowicach – UŚ Katowice.

Jaki uniwersytet znajduje się w Łodzi?

Uniwersytet Łódzki

Rektorat Uniwersytetu Łódzkiego
Dewiza Veritas et Libertas
Typ publiczna
Państwo Polska
Adres ul. Narutowicza 68 90-136 Łódź

Dlaczego warto studiować w Toruniu?

Miasto przyciąga nie tylko bogactwem zabytków, ale także naukową atmosferą. Przyczynia się do tego, między innymi Uniwersytet Mikołaja Kopernika, który jest największą i najbardziej prestiżową uczelnią w północnej Polsce. Jest to także najstarsza uczelnia w regionie.

Czy studia na UMK są płatne?

Dla studentów stacjonarnych stawka za godzinę zajęć wynosi 5,00zł, natomiast dla studentów rozpoczynających studia od roku akademickiego 2021/2022 stawka wynosi 8,00zł.

Jaki kierunek studiów wybrać?

Podsumowując, wybierając studia należy zwracać uwagę na to, co nas interesuje, na zapotrzebowanie i prognozy rynku pracy oraz na ofertę wybranej przez nas uczelni. Te trzy elementy, połączone w odpowiedni sposób, zapewnią nam zawodowy sukces w przyszłości.

Jak się liczy punkty rekrutacyjne na studia?

Wynik matury zdanej na poziomie podstawowym należy podzielić przez 2. Następnie wyniki podzielić przez wagę przedmiotów i zsumować. Otrzymany wynik to właśnie liczba punktów na studia uzyskanych w procesie rekrutacyjnym.

Author: Alicja Adamska

Leave a Reply

Your email address will not be published.