Jaka Szkoła Jest Po Liceum?

Przypominamy: po ukończeniu liceum zdobędziesz wykształcenie średnie ogólne. Dzięki technikum możesz zdobyć tytuł technika (po zdaniu odpowiednich egzaminów). Szkoła branżowa I stopnia umożliwi zdobycie wykształcenia zasadniczego zawodowego i otrzymanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Co jest po szkole średniej?

W Polsce szkołami średnimi nazywa się szkoły ponadpodstawowe (dawniej szkoły ponadgimnazjalne) dające wykształcenie średnie, czyli licea oraz technika.

Co robić po liceum?

Można uczyć się na uniwersytetach, uczelniach pedagogicznych, ekonomicznych, technicznych, medycznych, teologicznych, artystycznych, rolniczych czy na wyższych szkołach zawodowych.

Do jakiej szkoły idzie się po 8 klasie?

Liceum to dobry wybór dla osób, które chcą postawić na wykształcenie ogólne z wielu powodów: nie mają sprecyzowanych zainteresowań lub interesują się przedmiotami humanistycznymi oraz naukami biologicznymi. Jeśli myślisz o studiach takich jak prawo, medycyna, języki itd. liceum będzie dla ciebie dobrym miejscem.

Co jest po szkole podstawowej?

Po ukończeniu szkoły podstawowej, masz do wyboru:

 • 4 – letnie liceum ogólnokształcące.
 • 5 – letnie technikum zawodowe.
 • 3 – letnią szkołę branżową I stopnia, a następnie 2 – letnią szkołę branżową II stopnia.
 • Co można robić po ukończeniu technikum?

  Po ukończeniu technikum będziesz mógł także przystąpić do egzaminu maturalnego. Po otrzymaniu pozytywnego wyniku otrzymasz świadectwo maturalne. Następnie możesz kontynuować naukę na studiach wyższych oraz szkołach służb mundurowych.

  You might be interested:  Ile Pracuje Nauczyciel Wspomagający?

  Co można robić po szkole?

  Poznaj listę 7 ciekawych prac po szkole średniej!

 • Sprzedawca lub przedstawiciel handlowy. W pracy przedstawiciela handlowego liczy się wiedza produktowa.
 • Kierowca.
 • Stylizacja, kosmetyka, fryzjerstwo.
 • Technik farmaceutyczny.
 • Pilot wycieczek.
 • Kucharz.
 • Cukiernik.
 • Co można robić po szkole mundurowej?

  Klasa mundurowa przygotowuje nie tylko do pracy w armii, ale także w innych służbach mundurowych w kraju, takich jak policja, straż graniczna, straż miejska, straż pożarna, straż ochrony kolei czy służba więzienna.

  Co można robić po liceum plastycznym?

  Dyplom plastyka umożliwia podjęcie pracy w zawodach, takich jak: projektant, grafik komputerowy, pracownik branży reklamowej, fotograf artystyczny, realizator i renowator artystycznych wyrobów drewnianych ( m.

  Co zamiast studiów po liceum?

  Alternatywa dla studiów: szkoła policealna

  Jeśli nie przekonuje Cię kurs lub praca od razu po liceum i dalej nie wiesz, co robić zamiast studiów, możesz rozważyć rozpoczęcie nauki w szkole policealnej.

  Jaka szkoła po podstawówce dla dziewczyny?

  SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA

  Możesz też dalej kształcić się w dwuletniej szkole branżowej II stopnia. Zdać kwalifikacje i maturę tzw. zawodową i iść na studia techniczne. Polecam Ci ten typ szkoły, jeśli jesteś zainteresowany szybkim zdobyciem konkretnego zawodu i marzysz o podjęciu pracy, o własnych pieniądzach.

  Jaka szkoła dla słabego ucznia?

  Uczeń kończący ósmą klasę musi zdecydować, jaką wybrać szkołę ponadpodstawową. Może zdecydować się na liceum, technikum lub szkołę branżową pierwszego stopnia. Choć czeka go jeszcze wiele lat nauki, już teraz podejmuje ważne decyzje, mające wpływ na całą przyszłość.

  Czy można zostać w 8 klasie?

  Przepisy prawa oświatowego nie dają możliwości powtarzania klasy przez uczniów klas IV–VIII szkoły podstawowej. Ustawa z 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2021 r.

  Co jest po podstawówce 2022?

  Nadchodzi egzamin wieńczący pierwszy etap nauki. Test po szkole podstawowej będzie sprawdzał poziom wiedzy uczniów z pierwszych 8 lat edukacji. Kiedy odbędzie się egzamin ósmoklasisty 2022? W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie podejdą do egzaminu w maju.

  You might be interested:  Ile Zarabia Nauczyciel Podstawówki?

  Czy są jeszcze szkoły zawodowe?

  Co to jest? Od 1 września 2017 roku dotychczasowa 3-letnia zasadnicza szkoła zawodowa przekształci się w 3-letnią branżową szkołę I stopnia.

  Jak dobrze wybrać szkole?

  Przy wyborze szkoły, weź pod uwagę swój temperament i charakter. Jeśli wolisz być w ruchu i lubisz zmiany, zastanów się nad szkołą branżową lub technikum, gdzie będą różnorodne przedmioty i zajęcia praktyczne. Jeśli tak naprawdę nie lubisz się uczyć, nie wybieraj liceum.

  Author: Alicja Adamska

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.