Jak Wygląda Moja Szkoła?

Moja szkoła to duży budynek położony na obrzeżach miasta. Jest to miejsce pełne zieleni, a tuż obok szkoły znajduje się niewielki las, w którym uczniowie mają okazje uczestniczyć w żywych lekcjach przyrody. Sama szkoła jest bardzo stara, została wybudowana jeszcze przed wojną.

Jak będzie wyglądać szkoła za 100 lat?

Moim zdaniem szkoła za sto lat będzie duża i nowoczesna. Będą się w niej znajdować windy dla niepełnosprawnych dzieci. Notowanie będzie wykonywane na komputerach, które znajdować się będą na każdej ławce. Uczniowie zamiast plecaków z książkami i zeszytami będą nosić tablety.

Co można napisać o swojej szkole?

W klasach jest miło i przyjemnie. W sali matematycznej na półkach stoją modele graniastosłupów i ostrosłupów, a w klasie językowej znajduje się biblioteczka ze słownikami. Na lekcjach nigdy nie jest nudno – zabawni nauczyciele próbują umilić nam naukę. Na przerwie można skorzystać z biblioteki lub kupić coś w sklepiku.

Kiedy powstała szkoła podstawowa?

Lata 1961–89. Nowa reforma szkolna, zapoczątkowana ustawą sejmową z 15 VII 1961, wprowadziła 8-klasową szkołę podstawową.

Jak napisać opis szkoły po angielsku?

My school is not very big but it sets high standards. That is why it is so hard to get admitted. It is located near the city centre and a beautiful park. We have a swimming pool and a gym as there is much emphasis on sport and competition.

You might be interested:  Co To Znaczy Szkoła Stacjonarna?

Jak powinna wyglądać szkoła przyszłości?

Przede wszystkim powinno się korzystać z większej liczby materiałów w formie cyfrowej. Każda klasa powinna być wyposażona w tablicę interaktywną zsynchronizowaną z komputerami uczniów – zarówno tych, którzy są w klasie, jak też tych, którzy z powodu choroby muszą pozostać w domu, ale nie chcą tracić zajęć.

Co jest najważniejsze w szkole?

Pożądane umiejętności, takie jak: umiejętność kreatywnego rozwiązywanie problemów, komunikacji, krytycznego myślenia, współpracy, aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i kształtowania charakteru wymagają innego programu szkolnego.

Co chcielibyście zmienić w szkole?

Uczniowie chcą też więcej czasu poświęcić na refleksję o tym, czego się uczą. Zwłaszcza, że oczekują więcej praktycznej nauki, chcą eksperymentować, dyskutować i zastanawiać się, co zaobserwowali, a następnie powtarzać te czynności.

Po co jest szkoła?

Szkoła istnieje po to, aby wyposażyć człowieka w kompetencje które pomogą mu żyć. To miejsce, które ma pomóc poznać własną osobę. Szkoła to przestrzeń, w której bezpiecznie można próbować, testować i doświadczać – siebie i świata.

Ile lat mają dzieci w podstawówce?

Szkoła podstawowa, zwana też „podstawówką”, rozpoczyna się dla dzieci w wieku 6/7 lat i trwa do 14. roku życia. Do końca roku szkolnego 2016/2017 szkoła podstawowa obejmowała sześć klas. Od 1 września 2017 r.

Od którego roku jest 8 klas?

Od 1 września 2017 r. uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy dotychczasowej 6-letniej szkoły podstawowej staną się uczniami, nauczycielami i innymi pracownikami 8-letniej szkoły podstawowej.

Ile lat ma dziecko w czwartej klasie?

Elementary school

Wiek ucznia Rok nauki Klasa
6-7 1 1st grade
7-8 2 2nd grade
8-9 3 3rd grade
9-10 4 4th grade

Jak opisać dom po angielsku?

My house has got six rooms: a comfortable living room, two bedrooms, a dining room, a hall and a tiny bathroom. I like my house because it’s cosy, but it’s a bit cramped when we have guests.

You might be interested:  Ekuz Student Jakie Dokumenty?

Jak się mówi po angielsku sala gimnastyczna?

sala gimnastyczna {żeński}

gymnasium {rzecz.} gym {rzecz.} sports hall {rzecz.}

Author: Alicja Adamska

Leave a Reply

Your email address will not be published.