Jak Sie Nazywa Uniwersytet W Łodzi?

UNIWERSYTET ŁÓDZKI powstał 24 maja 1945 roku jako kontynuator dorobku i tradycji działających w okresie międzywojennym w Łodzi Instytutu Nauczycielskiego (1921-1928), Wyższej Szkoły Nauk Społecznych i Ekonomicznych (1924-1928), oraz oddziału Wolnej Wszechnicy Polskiej (1928-1939).

Ile osób studiuję na ul?

Uniwersytet Łódzki – polska uczelnia utworzona dekretem z 24 maja 1945 r.

Uniwersytet Łódzki.

Rektorat Uniwersytetu Łódzkiego
Dewiza Veritas et Libertas
Liczba pracowników 3983
Liczba studentów 32 617
Rektor prof. dr hab. Elżbieta Żądzińska

Ile jest uniwersytetów w Łodzi?

W Łodzi swoją siedzibę ma obecnie 19 uczelni.

Jak nazywa się Uniwersytet w Gdańsku?

Uniwersytet Gdański (UG) – polski uniwersytet utworzony w 1970 w Gdańsku w wyniku połączenia Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie (założonej w 1945 jako Wyższa Szkoła Handlu Morskiego) i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku (założonej w 1946). Od jesieni 2020 wchodzi w skład Związku Uczelni im.

Kiedy powstal Uniwersytet Lodzki?

Uniwersytet Łódzki to uczelnia państwowa, która powstała 24 maja 1945 roku. Obecnie jest jedną z największych polskich szkół wyższych – na jej 12 wydziałach (i w Filii w Tomaszowie Mazowieckim) studiuje 27 tysięcy osób.

Ile osób na miejsce UŁ?

Ponad 12 osób na miejsce! – rekrutacja 2020/2021 na UŁ Zakończyła się podstawowa rekrutacja na studia UŁ w roku akademickim 2020/2021. Rekordową popularnością wśród maturzystów cieszą się kierunki: Psychologia, Biologia kryminalistyczna, Zarządzanie (Wydział Zarządzania) oraz Filologia angielska.

You might be interested:  Kiedy Zaczyna Sie Semestr W Teb Edukacja?

Czy trudno dostać się na UŁ?

Najwięcej chętnych na studia UŁ pochodzi z woj. łódzkiego (65 proc.), ale uczelnia chwali się, że ma coraz więcej chętnych z innych rejonów Polski. W tym roku to głównie mieszkańcy Mazowsza (10 proc.), Wielkopolski, Śląska i woj.

Jakie są studia w Łodzi?

 • Politechnika Łódzka.
 • Uniwersytet Łódzki.
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi.
 • Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi.
 • Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.
 • Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im.
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi.
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.
 • Ile trwają studia w Łodzi?

  Studia trwają zazwyczaj od 3 lat do 4,5 roku (6-9 semestrów) i kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego licencjata lub inżyniera. Dyplom ukończenia studiów I stopnia umożliwia kontynuowanie nauki na studiach drugiego stopnia.

  Ile jest uniwersytetów w Gdańsku?

  W Gdańsku znajduje się 6 publicznych placówek edukacyjnych – są to: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Akademia Muzyczna im.

  Czy UG to dobra uczelnia?

  UG jest jedną z 2 uczelni z Pomorza (wraz z Politechniką Gdańską), które znalazły się w zestawieniu. Uczelnia odnotowała wysokie 5. miejsce wśród krajowych uniwersytetów klasycznych i 11. miejsce wśród wszystkich uczelni wyższych w Polsce.

  Kiedy wyniki rekrutacji na studia UL?

  Rekrutacja na Uniwersytet Łódzki trwała od 24 maja do 8 lipca 2021, z kolei ogłoszenie list osób przyjętych na studia nastąpiło 29 lipca 2021 roku.

  Czy Uniwersytet Łódzki jest dobry?

  Uniwersytet Łódzki to uczelnia doceniana międzynarodowo – w 2007 roku UŁ znalazł się wśród 500 najlepszych placówek naukowych na świecie według rankingu magazynu The Times. A w 2021 roku uczelnia zajęła 78 miejsce na liście QS World University Rankings.

  Author: Alicja Adamska

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.