Wiosna w sadzie.

Uczniowie klasy 2 cały tydzień realizowali krąg tematyczny "Wiosna w przyrodzie i w nas". Mieli narysować "Co wprawia ich w pogodny nastrój?". Jedna uczennica narysowała zabawę z kotkiem. Kolejnym tematem z tego kręgu była "Wiosna w sadzie". Każdy uczeń pięknie, głośno odczytał wiersz Doroty Gellner "Sad rozkwita" i tekst informacyjny "Od kwiatu do owocu". Uczniowie dowiedzieli się na przykładzie jabłoni, jak to się dzieje, że z kwiatka mamy smaczne, soczyste owoce. Następnie uczniowie mieli wykonać "Kwiaty jabłoni" z bibuły zgodnie z instrukcją przesłaną przez nauczyciela. Efekty pracy uczniów można podziwiać na zdjęciach.

Bardzo dziękuję rodzicom za pomoc, przesyłanie zdjęć, możliwość rozmowy z dziećmi przez telefon , na czacie Messengera. Dzięki zaangażowaniu Państwa, cierpliwości, codziennej pracy z dzieckiem wspólnie realizujemy naukę zdalną.

Relacja: Halina Gacek

Zdjęcia: Halina Gacek