25 października 2019

Turniej ekologiczny "Czego Jaś się nie nauczy - tego Jan nie będzie umiał"

Dnia 25 października 2019r. uczniowie kl.III: Kacper Bafia, Joanna Chrobak i Stanisław Jarząbek pod opieką wychowawcy Wioletty Luberda wzięli udział w Turnieju Ekologicznym dla uczniów klas I- III szkół podstawowych gminy Szaflary zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Świętego Wojciecha w Bańskiej Wyżnej i Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach.

Głównym celem tego spotkania było promowanie dobrych i pożądanych zachowań proekologicznych w codziennym życiu, poprzez praktyczne ćwiczenia np. w umiejętnej segregacji śmieci w domu, czy w szkole, rozpoznawaniu symboli recyklingu umieszczanych na różnych opakowaniach itp.

Turniej miał formę zabawy, jednak pomógł usystematyzować i utrwalić dzieciom dotychczasową wiedzę z zakresu ekologii zdobytą podczas zajęć z edukacji przyrodniczej i społecznej, a każdy uczestnik otrzymując książkę "POLSKA - ciekawostki", będzie mógł zgłębić tajniki swojej Ojczyzny, by jeszcze bardziej o nią dbać.

Relacja: Wioletta Luberda

Relacja na stronie Gminy Szaflary