"Jemy smacznie, zdrowo i kolorowo" - podsumowanie projektu.

Projekt nosił tytuł "Jemy smacznie, zdrowo i kolorowo". Realizowany był od IX 2019r. do III 2020r., w oddziale przedszkolnym w grupie 5, 6 latków Szkoły Podstawowej w Borze.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach związanych z realizacją projektu. Czerpały ogromną radość ze wspólnego przygotowania posiłków i przekąsek. Poszerzały swoją wiedzę prozdrowotną mając możliwość przygotowania zdrowych potraw z warzyw i owoców. Dowiadywały się mnóstwa ciekawych rzeczy na temat produktów służących zdrowiu, ale też szkodliwych dla zdrowia.

Podczas zajęć uczniowie poznawali zasady higieny obowiązujące podczas przygotowywania i spożywania posiłków. Uczyli się pracować indywidualnie i w grupach. Rozwijali samodzielność i umiejętności samoobsługowe.

Niezwykle ciekawe były doświadczenia wykorzystujące zmysł smaku, zapachu i dotyku. Nastąpiło kształcenie wyobraźni twórczej, pomysłowości, płynności ruchów. Wykonując samodzielnie posiłki dzieci rozwijały poczucie kompozycji kolorystycznej, wrażliwości, piękna. W trakcie projektu mali kucharze zapoznali się z różnymi naczyniami i przyborami kuchennymi.

Podczas zajęć zostały wykorzystane różnorodne metody i formy pracy z dziećmi: rozmowa, pokaz, demonstracja, praktyczne działania.

Relacja: Anna Kalata

Zdjęcia: Anna Kalata