11 października 2019

Pasowanie na przedszkolaka

W dniu 11 października 2019 roku świętowaliśmy w Naszej Szkole Podstawowej w Borze Dzień Edukacji Narodowej wraz z Pasowaniem na Przedszkolaka.

Z tej okazji odbyła się akademia, podczas której nasi najmłodsi wychowankowie z oddziałów zerowych dali znakomity popis swoich umiejętności recytatorskich, wokalnych, jak i tanecznych. Po krótkich występach "Misiów" i "Słoneczek" przyszedł czas na ślubowanie przedszkolaków. Po jego złożeniu pani dyrektor Dorota Sikoń wręczyła dzieciom dyplomy wraz z upominkami. Za przygotowanie tej części uroczystości odpowiadały pani Anna Kalata wraz z panią Justyną Kurnat.

Kolejnym punktem w programie był występ artystyczny starszych klas przygotowany pod opieką pani mgr Moniki Mroszczak-Gąsior o tematyce Dnia Nauczyciela. Uczniowie i tym razem popisali się świetnymi umiejętnościami aktorskimi, czym zdołali rozbawić wszystkich zebranych na sali. Nie obyło się również bez podziękowań dla każdego z nauczycieli naszej szkoły, którzy dostali piękne, własnoręcznie wykonane przez uczniów upominki.

Następnie pani dyrektor wręczyła wszystkim nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Borze nagrody za pracę dydaktyczno-wychowawczą w roku szkolnym 2018/19. Nastąpiły również podziękowania od Rady Rodziców dla wszystkich nauczycieli za wkładany trud w wychowanie, nauczanie oraz kształtowanie odpowiednich postaw u uczniów.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy zebrani zostali zaproszeni na poczęstunek, który został wspólnie przygotowany przez rodziców z dwóch oddziałów zerowych.

Relacja: Justyna Kurnat

Zdjęcia: Małgorzata Gacek