17 stycznia 2020

"Dzień Kubusia Puchatka" oraz wspólnego czytania w ramach innowacji "Moliki książkowe".

W dniu 17.01.2020r. dzieci z Oddziałów Przedszkolnych obchodziły "Dzień Kubusia Puchatka". Wszystkie przedszkolaki przyniosły w tym dniu maskotki przedstawiające bohaterów tej przesympatycznej bajki: Kubusia, Prosiaczka, Tygryska oraz Kłapouchego.

Cały przedszkolny dzień zarówno w grupie maluszków jak i starszaków przeplatany był rozmowami i zabawami o tej tematyce.

Zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia była wizyta p. Wioletty Luberda w ramach wspólnego czytania.

P. Wiola przeczytała dzieciom dwa opowiadania o przygodach Kubusia Puchatka i jego przyjaciół: "Rośnij Maleństwo" oraz "Noc Wielkiej Niedźwiedzicy". Dzieci z ciekawością ich wysłuchały, odpowiadały na zadane przez p. Wiolę pytania i wykonywały zadania.

Na koniec każdy przedszkolak pięknie pokolorował kolorowankę przedstawiającą głównego bohatera tego dnia.

Relacja: Anna Kalata

Zdjęcia: Justyna Kurnat