31 października 2019

Innowacja pedagogiczna - "Moliki książkowe"

W dniu 21 listopada 2019 roku oddziały zerowe odwiedziła Pani Wiktoria Cudzich na zaproszenie tym razem wychowawcy młodszej grupy w celu przeczytania dzieciom bajki. Po uprzejmym przywitaniu się dzieci z gościem oraz ustaleniu którego, a raczej których dziewczynek jest rodzicem, wszyscy wygodnie usiedli na dywanie, a razem z nimi pani Wiktoria, czym już zyskała na wstępie sympatię i uwagę dzieci. Książki, które ze sobą przyniosła również były trafione, ponieważ opowiadały o przygodach małej Basi, z którą słuchacze mogli się utożsamić, ale również wynieść cenne wskazówki do funkcjonowania w życiu codziennym. Po odczytaniu książki „Basia i śmieci” Zofii Staneckiej i Marianny Olejak dzieci miały ochotę na „więcej”, więc pani Wiktoria odczytała kolejną książkę „Basia i upał w zoo”, tychże samych autorek. Po zakończeniu czytania wychowankowie oddziałów zerowych chętnie odpowiedzieli na pytania, po czym otrzymali tematyczne kolorowanki, a na koniec pożegnali się z sympatycznym gościem.

Relacja: Justyna Kurnat

Zdjęcia: Justyna Kurnat