06 marca 2020

Akcja biblioteczna "Książka przyjacielem, który nauczy wiele"

6 marca 2020r. została przeprowadzona akcja czytelnicza "Książka przyjacielem, który nauczy wiele" z udziałem oddziału przedszkolnego 5 i 6-latków. Bibliotekarka czytała dzieciom różne książeczki odpowiednie do ich wieku, aby w ten sposób zaciekawić najmłodszych czytelników.

Każda książka wprowadzała dzieci w inny świat, pełen przygód i niespodzianek. Przedszkolaki mogły ustawiać godziny na zegarze w jednej z bajek. W innej słuchały odgłosów zwierząt, a w kolejnej poszukiwały ukrytych zwierząt i sprzętów gospodarskich za pomocą specjalnej latarki.

Największą atrakcją okazała się "Książka z dziurą". To dzięki niej dziewczynki stały się na moment królewnami i aktorkami na scenie pełnej widowni, a chłopcy królewiczami i spikerami, co uwiecznione zostało na zdjęciach.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali naklejki i pełni wrażeń opuszczali salę biblioteki zapewniając, że niedługo wrócą.

Relacja: Wioletta Luberda

Zdjęcia: Wioletta Luberda