19 października 2019

Koncert z okazji Dnia Seniora

W sobotę 19 października uczennice: Martyna Luberda i Oliwia Cisoń reprezentowały naszą szkołę podczas koncertu z okazji Dnia Seniora gminy Szaflary.

Uroczystość związana z obchodami tak wyjątkowego dnia rozpoczęła się od powitania wszystkich zebranych gości przez panią Iwonę Gal - dyrektor GCKPiT w Szaflarach.

Po tym krótkim przemówieniu nadszedł czas na główną część programu, czyli występ uczniów wraz z seniorami, którzy przygotowywali się do tego dnia niemal dwa miesiące. Jednak warto było, ponieważ prowadzący - pan Mirosław Witkowski, doskonale opracował z uczestnikami warsztatów kilkanaście utworów muzycznych począwszy od "Barki", "Białego misia", a skończywszy na "Czerwone korale". Cała sala remizy OSP w Szaflarach, aż huczała od śpiewu i muzyki.

Swoją obecnością na scenie zaszczyciła wszystkich również poseł - pani Anna Paluch, śpiewając wspólnie z chórem.

Po tak wspaniałych występach przyszedł czas na poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Szaflar, które zaserwowały pyszne gołąbki i domowe ciastka.

Wspólne biesiadowanie seniorów i uczniów świadczy o tym, że cel, jakim było łączenie pokoleń, został osiągnięty.

Relacja: Wioletta Luberda

Zdjęcia: Wioletta Luberda