09 stycznia 2020

Szkolne jasełka

Zwyczaj wystawiania "Jasełek" przywędrował z Włoch do Polski na przełomie XIV i XV wieku i stał się zbieżny z kolędowaniem. Ich treścią była historia narodzenia Pana Jezusa w Betlejem i spisku Heroda.

W przedstawieniu wyreżyserowanym przez siostrę Renatę, do naszej szkoły przywędrowała Święta Rodzina. Diabły bardzo się starały, aby namieszać w przygotowaniach na przyjęcie tak ważnych gości. Tak naprawdę myślały, że zrobią wszystkim kawał zapewniając w przebraniu za anioły o wizycie Maryji, Józefa i Dzieciątka. Przeliczyły się jednak, bo Rodzina Święta rzeczywiście się pojawiła.

Uczniowie wcielając się w swoje role dali z siebie wszystko. Zachwycającą grę aktorów dopełniły ładne stroje i wykonana przez uczniów scenografia.

Relacja: Małgorzata Gacek

Zdjęcia: Wioletta Luberda