16 października 2019

Czytanie na dywanie dla 5 i 6 latków - akcja biblioteczna

W dniach 16 - 17.10.2019r. została przeprowadzona w naszej szkolnej bibliotece akcja "Czytanie na dywanie" skierowana do przedszkolaków. 16 października bibliotekarka czytała książeczki dzieciom 5 i 6-letnim oraz opowiadała o swojej pracy. Na koniec każdy ze starszaków pożyczył książeczkę do wspólnego czytania z rodzicami. Kolejnego dnia bajki czytane były 3 i 4-latkom. Celem tej akcji była przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród najmłodszych. Pokazanie dzieciom, że książki wcale nie muszą być nudne. Mogą przenosić nas w zaczarowany świat poprzez wydawane dźwięki, ruchome elementy, trójwymiarowe obrazki. Obserwując zachowanie małych słuchaczy można było dostrzec ogromne zainteresowanie i fascynację tym, co usłyszeli i zobaczyli. Wszyscy zgodnie obiecali, że często będą odwiedzać bibliotekę.

Relacja: Wioletta Luberda

Zdjęcia: Wioletta Luberda