06 kwietnia 2017"Kreatywny dzień z jajem"

"Kreatywny dzień z jajem" to impreza, którą zorganizowano już drugi raz, a polega ona na wykonaniu pisanki. Autorami tych zajęć jest Galeria Nowotarska i Fundacja im. Adama Worwy. Pisanki małe i całkiem duże wykonywane są przez dzieci, młodzież oraz przedstawicieli urzędów i różnych instytucji. Gotowe dzieła posłużą wsparciu statutowej działalności fundacji.

Do akcji włączyły się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Borze. Uczniowie klas IV-VI wykonali wielką pisankę. Połączonymi siłami powstało coś super fajnego. Po sprecyzowaniu projektu wspólnej pisanki nastąpił spontaniczny podział pracy. Chłopcy malowali jajo, a dziewczęta wykonały drobne elementy tj. kwiatki, motylki, trawkę itp. Krok po kroku z czystego jaja wyłaniało się kolorowe dzieło.

Na jajku umieszczony został baranek, który siedzi sobie w trawie z mnóstwem kwiatów i spogląda w słoneczne niebo i fruwające w powietrzu motyle. Wykonane pisanki mają trafić na oddziały dziecięce różnych szpitali. Mamy nadzieję, że nasza pisanka spodoba się, bo włożono w nią wiele serca.

Relacja: Małgorzata Gacek
Zdjęcia: Małgorzata Gacek