08 listopada 2016 r

"Śniadanie Daje Moc"- zajęcia edukacyjne w klasach 0-3

Nauczyciele klas 0-3 przystąpili do programu edukacyjnego "Śniadanie Daje Moc". W czasie zajęć edukacyjnych uczniowie mogli poznać cenne informacje dotyczące 12 zasad zdrowego odżywiania i roli prawidłowego żywienia.

"Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień" - tak zaczyna się program edukacyjny "Śniadanie Daje Moc".

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. "European Day of Healthy Food and Cooking"), ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Do tej pory dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii.

8 listopada zorganizowaliśmy wspólne śniadanie. Uczniowie wykonali pyszne kanapki, które cała szkoła mogła degustować.

Była to świetna zabawa, ucząca najmłodszych jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

Relacja: Halina Gacek

Zdjęcia: Halina Gacek i Anna Kalata