29 maja 2017

"Święto rodziny"

"Tak nachylona, jakby szczęście niosła
w ramionach ciepłych i czułości pełnych.
Tak zapatrzona, jakby w oczach dziecka
odczytać chciała całą jego przyszłość."

"Życie rodzisz kwitnąc" J. Brzozowska

Dnia 29 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej w Borze odbyła się uroczystość "Święto Rodziny". Dzieci przygotowały się aby uczcić Dzień Mamy (każde dziecko swojej mamy), a mamy patrząc na wysiłek swoich pociech postarały się aby było to także święto dzieci "Dzień Dziecka".

Na scenie wystąpiły wszystkie dzieci uczęszczające do naszej szkoły. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego z takim przejęciem recytowały swoje kwestie, że w oczach mam pojawiły się łzy. Oglądaliśmy te maluchy pełni podziwu. Uczniowie klas II i III przygotowali przedstawienie "Calineczka". Perypetie maleńkiej dziewczynki, która pojawiła się na świecie dzięki ogromnej tęsknocie jej matki za dzieckiem pokazali mali aktorzy po mistrzowsku. W nieco poważniejszym tonie wypadł występ klas IV i V. Uczniowie recytowali wiersze znanych poetów. Natomiast klasa VI pokazała satyryczne przedstawienie o rodzinie. W trakcie uroczystości było odśpiewanych mnóstwo piosenek.

Mamy zrewanżowały się lodami za piękną uroczystość. Dziękujemy Radzie Rodziców za zaangażowanie się, dziękujemy wychowawcom wszystkich klas za ogrom pracy włożonej w przygotowanie uczniów.

Relacja: Małgorzata Gacek

Zdjęcia: Małgorzata Gacek