08 listopada 2016 r

"No Promil - No Problem"

W dniach 26.10 - 08.11.2016r. na terenie naszej szkoły przeprowadzono kampanię społeczną " No Promil - No Problem".

W klasach 0-III odbyła się pogadanka na temat zagrożeń związanych z kierowaniem pojazdu pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych. Uczniowie po rozmowach jakie przeprowadzili w domach z najstarszymi członkami rodziny, wykonali prace plastyczne na konkurs, którego organizatorem było Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Solny Gwarek, a partnerami byli:Gmina Wieliczka, Instytut Rozwoju Społecznego. Głównym celem konkursu było ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób pod wpływem środków psychoaktywnych za kierownicą oraz zmiana nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców. Wykonano łącznie 18 prac pod kierunkiem p. Anny Kalata i p.Wioletty Luberda i przyznano następujące miejsca:

Oddział przedszkolny
I miejsce -Justyna Dąbrowska
II miejsce - Kacper Bafia
III miejsce - Barbara Lenart
Klasa II
I miejsce - Amelia Jarząbek
II miejsce - Natasza Wojciechowska
III miejsce - Gabriela Parzygnat
Klasa III
I miejsce - Martyna Luberda
II miejsce - Julia Wilczek
III miejsce - Jakub Kukulak

Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szaflarach oraz wpis do zeszytu wychowawcy.

W kl. IV- V uczniowie uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez p. Ewę Gasik w ramach godziny z wychowawcą.

Klasa VI przygotowała z p.Dominiką Sięka- Guzda plakat przedstawiający skutki jazdy pod wpływem alkoholu i wykonała gazetkę na korytarzu pod hasłem "NO PROMIL - NO PROBLEM" dla młodszych kolegów oraz rodziców.

Protokołowały: Anna Kalata i Wioletta Luberda

Zdjęcia: Wioletta Luberda