06 października 2016

Wizyta s. Misjonarki.

Dnia 06 października naszą szkołę odwiedziła s. Misjonarka Małgorzata Dziadkowiec ze Zgromadzenia Sióstr Imienia Jezus. Siostry prowadzą misje w Namibii. Ich praca polega na prowadzeniu mi. :rehabilitacji dla niepełnosprawnych dzieci . Siostra przygotowała pokaz slajdów i opowiadała o ciężkim życiu osób niepełnosprawnych w Afryce. Mówiła też o swojej pracy i pokazywała bardzo wzruszające zdjęcia dzieci, którym stara się pomagać. Naszych uczniów najbardziej poruszyła historia dziewczynki, która przez całe swoje życie nie może się wyprostować i nawet śpi w pozycji siedzącej, oraz chłopca , który w czasie pożaru stracił całą swoją rodzinę, a sam został dotkliwie poparzony. Nasi uczniowie obiecali modlić się w intencji chorych dzieci oraz wspomóc ich finansowo organizując jak co roku Kiermasz ciasteczkowy w Niedzielę Misyjną.

Relacja: s. Renata Janeczko

Zdjęcia: Anna Kalata