27 września 2016

Malowanie wypalonych prac z gliny - realizacja projektu "Akademia wyobraźni"

Projekt „Akademia Wyobraźni” dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Województwa Małopolskiego realizowany jest wśród dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej w Borze. Dnia 04 października odbyły się trzecie warsztaty artystyczne. Uczniowie malowali swoje wyroby z gliny, które po wyschnięciu zostały wypalone.

Uczestniczenie w procesie zamiany bezkształtnej gliny w wymyślony przedmiot jest czymś fascynującym. Projekt, który powstał w głowie zamienia się w sprawnych rękach w coś realnego. Nie mniej fascynujące jest przyozdabianie swojego dzieła. Szare sowy, miseczki, kotki, myszki, biedronki itd. pomalowane fantazyjnie stały się dziełami sztuki. Uczniowie malując swoje wyroby świetnie się bawili, ale też widać było dumę w ich oczach, gdy patrzyli na efekt swojej pracy.

Relacja: Dominika Sięka - Guzda

Zdjęcia: Małgorzata Gacek