16 grudnia 2016

Rozstrzygnięcie konkursu "Święta Bożego Narodzenia w mojej rodzinie"

Święta Bożego Narodzenia, to szczególny okres dla chrześcijan. Świętujemy przyjście na świat Bożego Syna. Jezus narodził się ponad dwa tysiące lat temu, Polska przyjęła chrzest 1050 lat temu a więc ponad tysiąc lat kształtowały się w rodzinach różne zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Dzieci z gminy Szaflary przedstawiły te zwyczaje w postaci prac plastycznych.

Konkurs plastyczny "Święta Bożego Narodzenia w mojej rodzinie" już drugi raz zorganizowała Szkoła Podstawowa w Borze. Na konkurs wpłynęło 123 prac. Komisja miała nie lada dylemat aby wybrać po trzy prace w każdej kategorii wiekowej. Prace uczniów są piękne, przedstawiają różne zwyczaje, widać jak wiele pracy dzieci włożyły w ich wykonanie.

Wręczenie nagród, które odbyło się 16 grudnia 2016 r. poprzedzone było przedstawieniem, przygotowanym przez s. Renatę Janeczko z kółkiem misyjnym "Giraffe". Pokazana historia to legenda o gwieździe betlejemskiej (tak popularnie nazywana jest poisencja - roślina ozdobna o charakterystycznych czerwonych liściach) . Siostra Renata i pani Dominika Sięka-Guzda przygotowały piękną scenografię, a mali aktorzy wystąpili w strojach meksykańskich. Przedstawienie wszystkim się podobało a aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Nagrody ufundowane przez Gminę Szaflary oraz Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach wręczali laureatom pan wójt Rafał Szkaradziński i pani skarbnik Anna Golonka.

Relacja: Małgorzata Gacek

Protokół z Gminnego Konkursu Plastycznego "Święta Bożego Narodzenia w mojej rodzinie"

Zdjęcia: Anna Kalata