18 grudnia 2016

Św. Brat Albert i jego miejsce w Tatrach.

Dnia 18 grudnia 2016 r. grupa dorosłych i dzieci z Boru powędrowała na Kalatówki. Wycieczka odbyła się w ramach projektu "Rodzinne spotkania lekiem na nudę" realizowanego przy wsparciu finansowym Gminy Szaflary w ramach otwartego konkursu ofert na wykonanie zadań publicznych w dziedzinie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Dzień przywitał nas lekkim mrozem, w górach powietrze było przejrzyste, śnieg nieskazitelnie biały - mówiąc krótko zima w pełni. Bus, którym podróżowaliśmy dojechał na ulicę Mieczysława Karłowicza i dalej spacerkiem udaliśmy się w dalszą drogę. Była z nami pani Helena Gąsienica-Roj - przewodnik Tatrzański. Całą drogę opowiadała nam ciekawostki związane ze szlakiem na Kalatówki np. dowiedzieliśmy się skąd wzięła się nazwa Kalatówki.

We mszy św. uczestniczyliśmy w kaplicy u braci Albertynów. W związku z tym, że rok 2017 będzie rokiem świętego brata Alberta, zamiast kazania wysłuchaliśmy listu pasterskiego biskupów polskich o życiu i dziełach miłosierdzia świętego.

Naszym celem było schronisko na Kalatówkach. Na miejscu usłyszeliśmy historię powstania schroniska i ciekawsze historie związane z tym miejscem. Po odpoczynku i posiłku wyruszyliśmy w drogę powrotną. Dzieci obrzucały się śnieżkami i w najlepsze baraszkowały na śniegu. Było pełno śmiechu.

Relacja: Małgorzata Gacek
Zdjęcia: Małgorzata Gacek