22 stycznia 2017

Jasełka i Dziń Babci i Dziadka

22.01.2017 r. w remizie strażackiej w centrum miejscowości Bór odbyło się 20. spotkanie jasełkowe połączone z uroczystością dnia babci i dziadka. Było to kolejna okazja do zacieśnienia więzów w społeczności lokalnej. Spotkanie częściowo przygotowali nauczyciele Szkoły Podstawowej w Borze wraz z uczniami tejże szkoły, częściowo rodziny uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Borze. Pani Dyrektor, Dorota Sikoń, podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania styczniowej uroczystości. Na sali pełnej najrozmaitszych smakołyków zmieściły się pokolenia bożańskie, aby obejrzeć inscenizację jasełek i opowieści wigilijnej. W tym roku działo się chyba najwięcej - swoje umiejętności zaprezentowali również uczniowie klasy VI, grając na profesjonalnych instrumentach muzycznych, oraz lokalny zespół góralski. Oklaski i uśmiechy zadowolonych gości pokazały, że warto było przygotowywać się przez ponad miesiąc, aby 22.01.2017 r. zapisać w kronice szkolnej jako kolejny udany dzień z życia szkoły i mieszkańców miejscowości Bór.

Relacja: Bożena Bąk

Zdjęcia: Wioletta Luberda