29 marca 2017

Dekorowanie świątecznego jajka

W dniach 22 i 29 marca 2017r.uczniowie Szkoły Podstawowej w Borze oraz ich rodzice brali udział w warsztatach poświęconych dekorowaniu wielkanocnego jaja. Na pierwszych zajęciach ozdabialiśmy jajo techniką cekinową, czyli przypinaliśmy cekiny za pomocą małych szpileczek w różnorakie wzory i kolory. Praca była bardzo żmudna i czasochłonna, no a efekty okazały się rewelacyjne. Niektórzy z nas okazali się mistrzami spokoju i opanowania tworząc w całkowitym skupieniu swoje arcydzieła.

Drugie warsztaty polegały na zdobieniu pisanki techniką serwetkową, czyli decoupagu, podczas tych zajęć uczniowie i mamy pokazali drobiazgowość, kreatywność i estetykę, przy wycinaniu, komponowaniu, naklejaniu elementów serwetkowych na wcześniej wymalowane jajo. Ich prace będą zdobiły już wkrótce, koszyczki wielkanocne.

Relacja: Dominika Sięka - Guzda

Zdjęcia: Wioletta Luberda