21 stycznia 2017"Dorośli czytają dzieciom"

21 marca 2017r. nasza szkoła postanowiła powitać wiosnę z książką i zorganizowała drugą edycję kampanii społecznej "Dorośli czytają dzieciom". Uczniowie bardzo zaangażowali się w tę akcję, przygotowując prace plastyczne na dekorację oraz przebierając się za wybranych bohaterów książkowych. Klasa VI z Panią Dominiką Sięka - Guzda przygotowała przedstawienie w formie teatrzyku "Baśniowy ambaras", który zaprezentowali na początku imprezy. Następnie przybyli goście czytali wybrane przez siebie utwory.

Pan doktor Tymoteusz Derebas, niczym aktor, przedstawił bajkę "Orzeszek" oraz "Co to znaczy…101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń", pielęgniarka - pani Renata Moczarna - Plewa z doktorem zainscenizowała "Chorego kotka". Sołtys - pani Stanisława Jarząbek przeczytała "Słonia Trąbalskiego", a po niej wystąpiła pani Lucyna Jarząbek jako przedstawicielka Rady Rodziców, czytając "Stasia Pytalskiego". Dzielnicowy - pan Mirosław Nowobilski zaprezentował wiersz "Małpa w kąpieli", a komendant OSP w Borze - pan Józef Gacek "Przygody Koziołka Matołka". Pani Patrycja Przytuła w stroju Pani Wiosny opowiedziała jedną z historii, które sama tworzy - "Zazdrość". Nauczyciel - pani Ewa Gasik, chcąc zachęcić uczniów do lektury, odczytała fragment książki "Dar rzeki Fly".

Nasi uczniowie byli zafascynowani tym, co mogli usłyszeć i zobaczyć. Już pytają, kiedy będą kolejne odwiedziny "dorosłych".

My natomiast jeszcze raz bardzo dziękujemy za przybycie wszystkim gościom i cieszymy się, że mimo swoich obowiązków znaleźli czas, aby propagować czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży, ponieważ jak głosi przysłowie chińskie " Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem".

Relacja: Wioletta Luberda
Zdjęcia: Małgorzata Gacek