20 września 2016

Dzieje się w Borze - realizacja projektu "Akademia wyobraźni"

Projekt "Akademia Wyobraźni" dofinansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Województwa Małopolskiego, realizowany wśród dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej w Borze.

Projekt polega na przeprowadzeniu warsztatów plastyczno-ceramicznych. Na pierwszych zajęciach uczniowie poznawali technikę decoupagu, polegającą na ozdabianiu przedmiotów wyciętymi ornamentami serwetkowymi. Technika ta jest bardzo stara, popularna w Chinach i w Francji dzisiaj przeżywa swoje odrodzenie. Uczniowie mieli możliwość stworzenia ze zwykłej deski do krojenia, deseczkę na notatki, pięknie ozdobioną metoda decoupagu. Poznanie tej techniki było dla niektórych niezwykle inspirujące, a efekty naszej pracy można podziwiać na zdjęciach.

Relacja: Dominika Sięka - Guzda

Zdjęcia: Dominika Sięka - Guzda