03 listopada 2015Lekcje biblioteczne w Bibliotece Pedagogicznej w Nowym Targu.

Dnia 03 listopada 2015 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spektaklu w MOKu w Nowym Targu i w lekcji bibliotecznej. Najpierw dzieci młodsze obejrzały spektakl "Piękna i bestia", a w tym samym czasie uczniowie starsi (IV-VI) wzięli udział w lekcji bibliotecznej. Lekcję poprowadziła pani Jagoda Jurkowska pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Targu. Po swoim spektaklu dzieci klas 0-III uczestniczyły w lekcji bibliotecznej, a uczniowie starsi obejrzeli spektakl "Opowieści z Narnii".

Na niecodziennej lekcji w czytelni Biblioteki Pedagogicznej dzieci opisywały bibliotekę swoich marzeń. Wyobraźnia młodych ludzi wydaje się nie mieć granic. W bibliotece takiej pracowałyby roboty, książki same przylatywałyby do czytelnika a nawet byłaby możliwość czytania w dżakuzi, a sam budynek znajdowałby się w ogrodzie botanicznym. Dzieci marzyły o bibliotece kolorowej, jasnej i przestronnej. Inne ćwiczenie polegało na znalezieniu książki w podręcznym księgozbiorze za pomocą sygnatury. Nie było to łatwe.

Pani Jagoda zabrała dzieci do pomieszczeń gdzie znajduje się główny księgozbiór - 45 tysięcy książek. Przynajmniej można sobie teraz wyobrazić ile potrzeba regałów aby pomieścić tyle książek. W bibliotece są także ebooki. Oczywiście w bibliotece wirtualnej. Uczniowie dowiedzieli się na jakiej stronie internetowej i pod którą zakładką można takie ebooki znaleźć.

Lekcja uczniom podobała się.

Relacja: Małgorzata Gacek
Zdjęcia: Małgorzata Gacek i Wioletta Luberda